• Britney Vs Spears

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

  • The Chair

    ★★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Monday

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Here Are the Young Men

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The Main Event

    ★★

  • Shiva Baby

  • The Invisible Man

  • Emma.

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Shirley

  • Dolittle

    ★★

  • 1917

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

  • A Rainy Day in New York

  • End of Sentence

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

  • No Manches Frida 2

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Booksmart

  • Villains

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Blinded by the Light