Sort by

robert pattinson has logged 64 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Out

Out

2020
×
Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Le retour des vagues

Le retour des vagues

2020
×
Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Coffin

Coffin

2020
×
Edit this entry  
27
Colza

Colza

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Sundown

Sundown

2020
×
Edit this entry  
26
County Lines

County Lines

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Switch

The Switch

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Eden

Eden

2014
×
Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★½
Edit this entry  
22
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Next

Next

2007
×
Edit this entry  
17
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★
Edit this entry  
16
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Yes Day

Yes Day

2021
×
★½
Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Edit this entry