Little Liar ♡ has logged 14 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Focus

Focus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Final Girl

Final Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry