📡 has logged 471 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kamen Rider J

Kamen Rider J

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kamen Rider ZO

Kamen Rider ZO

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Dance

Last Dance

1996
×
Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Louis C.K.: Oh My God

Louis C.K.: Oh My God

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: The Movie

Spider-Man: The Movie

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neighbours

Neighbours

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Bones

The Bones

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Think I Was an Alcoholic

I Think I Was an Alcoholic

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
Edit this entry