• Wasp

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★★

  • One in a Thousand

    ★★

  • Heart

    ★★

  • Tokyo Godfathers

    ★★★★½

  • Fuelled

    ★★★

  • The Present

    ★★★★

  • The Booth

    ★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • 5 Centimeters per Second

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Rosalie

    ★★★

  • July Tales

    ★★★½

  • Mother

    ★★★★

  • The Creatures

    ★★★

  • Four Adventures of Reinette and Mirabelle

    ★★★★½