• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Echo Boomers

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Host

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • 365 Days

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Turning

    ★★½

  • The Grudge

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Black and Blue

  • Countdown

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Prodigy

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Polaroid

    ★★

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Pimp

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Hex

  • Overlord

    ★★★★

  • Where Hands Touch

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½