• Blood Red Sky

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Deadly Illusions

    ½

  • Moxie

    ★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Emma.

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Fractured

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★★★