liliyawna has logged 15 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Divines

Divines

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry