• The Mauritanian

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Hater

    ★★★

  • Apples

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Relic

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★

  • The Heist of the Century

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Translators

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Better Days

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Wet Season

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Radioactive

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Two of Us

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Collective

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★