chloe🗡 has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fractured

Fractured

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry