• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Red Notice

  • Love Hard

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Holidate

    ★★★

  • Enola Holmes

  • Tenet

    ★★★

  • Money Plane

  • Hamilton

  • The Lovebirds

  • Spenser Confidential

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Gemini Man

  • Inside Man: Most Wanted

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • The Hustle

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Shazam!

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

  • Isn't It Romantic

  • Polar

  • Late Night

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag