Liam has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Akira

Akira

1988
×
★★½
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry