Liam has logged 40 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Turning

The Turning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Damnation

Resident Evil: Damnation

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fallen

Fallen

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Scary House

The Scary House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry