• The Piano Teacher

    ★★★★★

  • Tokyo Marigold

    ★★★★★

  • Miss Lonely

    ★★★★★

  • Chick Fight

  • Room

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Little Prince

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Spy Kids

    ★★★★½

  • Bambi

    ★★★★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★★½

  • Matilda

    ★★★★½

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★★½

  • School of Rock

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Battle Royale

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½