• The Hustle

    ★★½

  • Brightburn

    ½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★

  • A Dog's Journey

  • Swallow

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Room

  • The Perfect Date

    ½

  • De Pernas pro Ar 3

  • The Silence

    ★★½

  • Little

    ★★½

  • Birthday

    ★★★

  • The Act

  • Pet Sematary

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Five Feet Apart

  • Queen of Spades: Through the Looking Glass

  • Us

    ★★★★★

  • I See You

  • Good Boys

  • Crossword Mysteries: A Puzzle to Die For

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Villains

    ★★½

  • Yes, God, Yes

  • Captain Marvel

  • Cinderela Pop

    ★★

  • Happy Death Day 2U

  • Isn't It Romantic

  • System Crasher

  • The Prodigy

  • Paddleton

  • Miss Bala

    ★★½

  • Fighting with My Family

  • Little Monsters

  • Paradise Hills

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lodge

  • I Am Mother

  • Honey Boy

  • The Farewell

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • Deadly Switch

  • The Last Laugh

  • Polaroid

    ½

  • Glass

  • Escape Room

  • Minha Vida em Marte

  • Dad Friend

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • The Mule

  • Dumplin'

  • Door Lock

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • The Possession of Hannah Grace

  • Second Act

  • Instant Family

  • The Princess Switch

  • Creed II

  • Bird Box

  • On the Basis of Sex

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Nothing to Hide

  • Stella's Last Weekend

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Look Away

    ★★