lewismitchell21 has logged 280 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★
Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lie

The Lie

2018
×
Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Acid House

The Acid House

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★
Edit this entry  
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Edit this entry