Lewis has logged 187 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Slaxx

Slaxx

2020
×
★½
Read the review Edit this entry