lethargilistic has logged 28 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nayuta

Nayuta

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gravity Daze the Animation: Ouverture

Gravity Daze the Animation: Ouverture

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Download: Devil's Circuit

Download: Devil's Circuit

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A-Girl

A-Girl

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Junk Boy

Junk Boy

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kiss me on the Apple of my Eye

Kiss me on the Apple of my Eye

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Handsome Girl

Handsome Girl

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
OZ

OZ

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Castle in the Air

Castle in the Air

1952
×
Read the review Edit this entry  
19
Pendulum

Pendulum

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Singles

Singles

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Silicon Cowboys

Silicon Cowboys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Naruto the Movie: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

Naruto the Movie: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Inuyasha the Movie 4: Fire on the Mystic Island

Inuyasha the Movie 4: Fire on the Mystic Island

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
Our Nixon

Our Nixon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler

Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Inuyasha the Movie 2: The Castle Beyond the Looking Glass

Inuyasha the Movie 2: The Castle Beyond the Looking Glass

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Who Killed Malcolm X?

Who Killed Malcolm X?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Girls und Panzer: The Movie

Girls und Panzer: The Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time

Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time

2001
×
★½
Read the review Edit this entry