lethargilistic has logged 254 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Crystal Clear

Crystal Clear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy-Go-Lucky Days

Happy-Go-Lucky Days

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
This is not BLUE

This is not BLUE

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
CHANGES

CHANGES

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Baby Kangaroo's Birthday Surprise

Baby Kangaroo's Birthday Surprise

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
DAICON IV Opening Animation

DAICON IV Opening Animation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
DAICON III Opening Animation

DAICON III Opening Animation

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
GOOD-BY ELVIS and USA

GOOD-BY ELVIS and USA

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oh Yoko!

Oh Yoko!

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Art of Fighting

Art of Fighting

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle Angel

Battle Angel

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scenes from My Life

Scenes from My Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The App

The App

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
To be Near You

To be Near You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Appiness

Appiness

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghost in the Shell Arise - Border 3: Ghost Tears

Ghost in the Shell Arise - Border 3: Ghost Tears

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghost in the Shell Arise – Border 2: Ghost Whispers

Ghost in the Shell Arise – Border 2: Ghost Whispers

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Boruto: Naruto the Movie

Boruto: Naruto the Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Detective Conan : Konan to Kiddo to Kurisutaru Mazā

Detective Conan : Konan to Kiddo to Kurisutaru Mazā

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Day Naruto Became Hokage

The Day Naruto Became Hokage

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Naruto Shippuden the Movie: Road to Ninja

Naruto Shippuden the Movie: Road to Ninja

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Detective Conan: Zero the Enforcer

Detective Conan: Zero the Enforcer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love

Love

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Detective Conan: The Crimson Love Letter

Detective Conan: The Crimson Love Letter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder

Murder

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Motorcycle Legend

Motorcycle Legend

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Linchpin

A Linchpin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elemi

Elemi

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Russian Revolution

The Russian Revolution

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Battles Without Honor and Humanity

Battles Without Honor and Humanity

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
ReLIFE

ReLIFE

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watership Down

Watership Down

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Super Task Force One

Super Task Force One

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Meowy St. Patrick's Day

A Meowy St. Patrick's Day

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Internet of Everything

The Internet of Everything

2020
×
★★
Read the review Edit this entry