Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
One Piece: Curse of the Sacred Sword

One Piece: Curse of the Sacred Sword

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
One Piece: Dead End Adventure

One Piece: Dead End Adventure

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Piece: Dream Soccer King!

One Piece: Dream Soccer King!

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Piece: Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals

One Piece: Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
One Piece: Take Aim! The Pirate Baseball King

One Piece: Take Aim! The Pirate Baseball King

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Piece: Jango's Dance Carnival

One Piece: Jango's Dance Carnival

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Piece: The Movie

One Piece: The Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Piece: Clockwork Island Adventure

One Piece: Clockwork Island Adventure

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Week Away

A Week Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Thorne

Doctor Thorne

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vanity Fair

Vanity Fair

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Needle in a Timestack

Needle in a Timestack

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rodgers and Hammerstein's Carousel: Live from Lincoln Center

Rodgers and Hammerstein's Carousel: Live from Lincoln Center

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Kageki Shojo!!

Kageki Shojo!!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Reflexxx

American Reflexxx

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Black Godfather

The Black Godfather

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Across Brooklyn Bridge

Across Brooklyn Bridge

1899
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flip Flappers

Flip Flappers

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shirobako: The Movie

Shirobako: The Movie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Goddamn

Goddamn

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry