• The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Aquarium of the Dead

    ½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • The Marksman

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Run Hide Fight

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • I Snuck Off the Slave Ship

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Mister America

    ★★★½

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Ma

  • General Commander

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Swans: Where Does a Body End?

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Little Monsters

    ★½

  • Luce

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • A Dog's Way Home

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

    ★★

  • Vice

    ★★★