• Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Starfish

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Tully

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Post

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★★

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Endless

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Midnight Special

    ★★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★