LeSchroeck has logged 50 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Edit this entry  
28
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Missing Link

Missing Link

2019
×
Edit this entry  
26
Nossa Chape

Nossa Chape

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Purity of Vengeance

The Purity of Vengeance

2018
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tolkien

Tolkien

2019
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blame Game

Blame Game

2019
×
Edit this entry  
19
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Collini Case

The Collini Case

2019
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Germany. A Winter's Tale

Germany. A Winter's Tale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
Edit this entry  
12
Böhse Onkelz - Böhse für's Leben - Die Dokumentation

Böhse Onkelz - Böhse für's Leben - Die Dokumentation

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Final Score

Final Score

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
Edit this entry  
08
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
06
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
06
Hi, A.I.

Hi, A.I.

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Keeper

The Keeper

2018
×
Edit this entry