LeSchroeck has logged 491 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Hunt

The Hunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
23
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Country

Free Country

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
18
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

1990
×
★★½
Edit this entry  
12
The Haunted Swordsman

The Haunted Swordsman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Whiteout

Whiteout

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightlife

Nightlife

2020
×
Edit this entry  
10
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
★★½
Edit this entry  
10
Chowboys

Chowboys

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lili

Lili

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Video Store Commercial

The Video Store Commercial

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
08
The Woman in Red

The Woman in Red

1984
×
★★½
Edit this entry  
07
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Bouncer

The Bouncer

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
My Spy

My Spy

2020
×
Edit this entry  
03
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Conquest of Siberia

The Conquest of Siberia

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Aftershock

Aftershock

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry