Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice

Alice

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
892

892

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Summering

Summering

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Addicted to Love

Addicted to Love

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
Read the review Edit this entry  
01
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry