Les_Vampires has logged 271 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vincent

Vincent

1982
×
Read the review Edit this entry  
05
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
Read the review Edit this entry  
29
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
Read the review Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Edit this entry  
22
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Explorers

Explorers

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Did You Wonder Who Fired the Gun?

Did You Wonder Who Fired the Gun?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

2018
×
Edit this entry  
03
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry