• House of Gucci

    ★★★★

  • Automaton

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Star Wars Biomes

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Land

  • WandaVision

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Out

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★