le petit prince🌈 has logged 29 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sublet

Sublet

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Posture

Good Posture

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Unforgettable Director of Romantic Movies

The Unforgettable Director of Romantic Movies

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Batman: Dying Is Easy

Batman: Dying Is Easy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Days

Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hush

Hush

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweat

Sweat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry