Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Variações: Guardian Angel

Variações: Guardian Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
½
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
22
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★
Edit this entry  
21
La Haine

La Haine

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The China Hustle

The China Hustle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
2046

2046

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★
Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Minimalists: Less Is Now

The Minimalists: Less Is Now

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
Edit this entry  
26
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Edit this entry