• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Night Teeth

    ★★

  • Bingo Hell

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • How I Met Your Murderer

    ½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Unholy

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Dashing in December

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Books of Blood

    ★★

  • Supernova

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Antebellum

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

  • Project Power

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Adú

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★