• Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Redemption Day

  • News of the World

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • De Charlie Hebdo au Bataclan, les derniers secrets des attentats de 2015

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★½

  • Teddy

    ★★★

  • Lost Bullet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★½

  • Unorthodox

    ★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Night Shift

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • 10 Days Without Mum

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Possessor

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • My Dog Stupid

    ★★★½

  • The Fall

  • Terminator: Dark Fate

  • The Best Is Yet to Come

    ★★★½

  • Street Flow

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Antigone

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

  • Nimic

  • One Piece: Stampede

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • The Lion King

    ½

  • Vinland Saga

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Playmobil: The Movie

  • Minori

    ★★★

  • School Life

    ★★★½

  • The Specials

    ★★★½

  • Oh Mercy

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Alice and the Mayor

    ★½

  • I Lost My Body

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★