• The Other Lamb

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Rocks

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Rabid

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 7500

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★