• The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Becky

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Becoming

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • My Spy

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★