Blue has logged 28 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★
Edit this entry  
19
Belle

Belle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Youth

Youth

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★½
Edit this entry  
19
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Biidaaban (The Dawn Comes)

Biidaaban (The Dawn Comes)

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Thousand

Three Thousand

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roger Waters: The Wall

Roger Waters: The Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry