leo has logged 12 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Please Love Me Forever

Please Love Me Forever

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry