• The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Help!

    ★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • The Artist

    ★★★★

  • Arthur Christmas

    ★★★½

  • Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

    ★★★★

  • A Dangerous Method

    ★★★

  • Shame

    ★★★

  • Hugo

    ★★★★

  • The Muppets

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • An American Tail: Fievel Goes West

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★½

  • Happy Feet Two

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • The One

    ★★½