• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Sasquatch

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Moxie

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Come Play

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Beans

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Scoob!