Leandson has logged 947 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Immortal One

The Immortal One

1963
×
★★
Edit this entry  
23
The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Azor

Azor

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Criminal Lovers

Criminal Lovers

1999
×
★★
Edit this entry  
22
Intrusion

Intrusion

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
Edit this entry  
22
Intimacies

Intimacies

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Pizza, Beer, and Cigarettes

Pizza, Beer, and Cigarettes

1998
×
Edit this entry  
21
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Abel

Abel

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dead Man's Letters

Dead Man's Letters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Depths

The Depths

2010
×
★★
Edit this entry  
20
Guns of the Trees

Guns of the Trees

1961
×
★★★
Edit this entry  
20
The Nile Hilton Incident

The Nile Hilton Incident

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds

The Effect of Gamma Rays on Man-in-the-Moon Marigolds

1972
×
★★★½
Edit this entry  
20
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Li'l Quinquin

Li'l Quinquin

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Father Who Moves Mountains

The Father Who Moves Mountains

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Streamline

Streamline

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Medium

The Medium

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Carry You With Me

I Carry You With Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
16
White Hunter, Black Heart

White Hunter, Black Heart

1990
×
★★½
Edit this entry  
16
The Rookie

The Rookie

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Bird

Bird

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bronco Billy

Bronco Billy

1980
×
★★½
Edit this entry  
15
Like Nothing Happened

Like Nothing Happened

2003
×
★★
Edit this entry  
15
Passion

Passion

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Open Sky

Under the Open Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Darling

Darling

1965
×
★★★½
Edit this entry  
14
Battle Heater

Battle Heater

1989
×
★★½
Edit this entry  
14
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★
Edit this entry  
14
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Legend of the Underground

The Legend of the Underground

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Long Farewell

The Long Farewell

1971
×
★★★
Edit this entry  
13
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
The Boys Next Door

The Boys Next Door

1985
×
★★½
Edit this entry  
13
The Red and the White

The Red and the White

1967
×
★★★½
Edit this entry  
12
Brain Freeze

Brain Freeze

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
All the Moons

All the Moons

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry