Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Blue Moon

Blue Moon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Restless

The Restless

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear

Fear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Faraway Land

Faraway Land

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Immaculate

Immaculate

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Sea Ahead

The Sea Ahead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Yuni

Yuni

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
True Things

True Things

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
2LDK

2LDK

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1939
×
★★★★
Edit this entry  
20
Habit

Habit

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Face You Deserve

The Face You Deserve

2004
×
Edit this entry  
19
The Trick

The Trick

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Blossoming Cherry Trees

Under the Blossoming Cherry Trees

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Muscle

Muscle

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blood Car

Blood Car

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocks

Rocks

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Four of Us

The Four of Us

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★½
Edit this entry  
16
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★½
Edit this entry  
15
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghosts

Ghosts

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Powerful Chief

Powerful Chief

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Fever Dream

Fever Dream

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Year of the Cannibals

The Year of the Cannibals

1970
×
★★½
Edit this entry  
13
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
Laurin

Laurin

1989
×
★★
Edit this entry  
13
Bellflower

Bellflower

2011
×
★★
Edit this entry  
13
O Lobisomem: O Terror da Meia-Noite

O Lobisomem: O Terror da Meia-Noite

1975
×
Edit this entry  
12
Wandering Heart

Wandering Heart

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Bachmann and His Class

Mr. Bachmann and His Class

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Good Woman of Sichuan

The Good Woman of Sichuan

2021
×
½
Edit this entry  
12
Dead Before Dawn

Dead Before Dawn

2012
×
★★
Edit this entry  
12
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Book of Fish

The Book of Fish

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★½
Edit this entry