• Godmothered

    ★★★

  • Rebecca

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Stargirl

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • After

    ½

  • Judy & Punch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Then Came You

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Howard

    ★★★★

  • Midnight Sun

    ½

  • Every Day

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • You Get Me

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Newsies: The Broadway Musical

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Pete's Dragon

    ★★

  • The Huntsman: Winter's War

  • Zootopia

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • War and Peace

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Paper Towns

  • Inside Out

    ★★★★

  • Tomorrowland

  • Frozen Fever

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★★½

  • The DUFF

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★½

  • Love & Mercy

    ★★★

  • Madame Bovary

    ★½

  • Maleficent

    ★½

  • The Fault in Our Stars

    ★½

  • Divergent

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★