• Whip It

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★

  • Little Joe

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Napoleon Dynamite

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Once

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★½

  • Fantastic Planet

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★★

  • Rain Man

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • The Wedding Banquet

    ★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★