• I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Midway

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Residue

    ★★½

  • The Villainess

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★★

  • The Case for Christ

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★★½

  • Terrifier

    ★★★★

  • Gantz:O

    ★★★½

  • Headshot

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Tokyo Tribe

    ★★★★½

  • Bikini Swamp Girl Massacre

    ½

  • Creep

    ★★★½

  • The Raid 2

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • All Hallows' Eve

    ★★★

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★★

  • The Comedy

    ★★★★½

  • The Master

    ★★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★★

  • Sinister

    ★★★½

  • John Dies at the End

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • Samsara

    ★★★★½

  • The Raid

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★

  • The Tree of Life

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★