Luke has logged 23 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breadcrumb Trail

Breadcrumb Trail

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Rodan

Rodan

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
Read the review Edit this entry  
17
Friday

Friday

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
In the Earth

In the Earth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hole

The Hole

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Damnation

Damnation

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
Read the review Edit this entry