David has logged 27 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry