• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Scoob!

    ½

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Star Wars Collection

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½