Angel has logged 184 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry