• Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Confessions of an Invisible Girl

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Old

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Under the Riccione Sun

    ★★★

  • Rich in Love

    ★★★½

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

    ½

  • Airplane Mode

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Bacurau no Mapa

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Countdown

    ½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saria

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Battle at Big Rock

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Daughter

    ★★★★½