Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Four Falls of Buffalo

Four Falls of Buffalo

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Edit this entry  
05
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry