• Holidate

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Falling Inn Love

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★½

  • Little Italy

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Carmilla Movie

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Spider-Man: Homecoming

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★★★

  • Ballerina

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★½

  • Finding Dory

  • Captain America: Civil War

  • The Choice

    ★★★★

  • How to Be Single

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Maleficent

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

  • The Wolverine

  • Iron Man 3

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • The Avengers

  • The Hunger Games

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • X-Men: First Class

  • Thor

  • Megamind

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • 16 Wishes

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Letters to Juliet

    ★★★★★

  • The Switch

    ★★★★

  • Iron Man 2

  • Valentine's Day

    ★★★★★

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

    ★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★