laurabatitucci has logged 137 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crocodile Dundee II

Crocodile Dundee II

1988
×
★★½
Edit this entry  
27
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Invasion

Invasion

1969
×
★★★★
Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Um Sol Alaranjado

Um Sol Alaranjado

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Unconfessions

Unconfessions

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Edit this entry  
05
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★½
Edit this entry  
03
Mosquito

Mosquito

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Meteorango Kid, Herói Intergaláctico

Meteorango Kid, Herói Intergaláctico

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invention of Love

The Invention of Love

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obatala Film

Obatala Film

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The pink indian against the invisible beast: Noel Nutels' battle

The pink indian against the invisible beast: Noel Nutels' battle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The White Death of the Black Wizard

The White Death of the Black Wizard

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Days of Cannibalism

Days of Cannibalism

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Retorna, Vencedor

Retorna, Vencedor

1968
×
★★★
Edit this entry  
24
Pantera Negra

Pantera Negra

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Um Clássico, Dois em Casa, Nenhum Jogo Fora

Um Clássico, Dois em Casa, Nenhum Jogo Fora

1968
×
★★★
Edit this entry  
23
LA 92

LA 92

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brazil is thee Haiti is (t)here

Brazil is thee Haiti is (t)here

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Wizard and the Sheriff

The Wizard and the Sheriff

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Todas as Melodias

Todas as Melodias

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rio, Uma Visão do Futuro

Rio, Uma Visão do Futuro

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Voyage au Brésil

Voyage au Brésil

1927
×
★★★★
Edit this entry  
28
Contemporary Cinema

Contemporary Cinema

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Pitanga

Pitanga

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Narcissus Off Duty

Narcissus Off Duty

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
O Barato de Iacanga

O Barato de Iacanga

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Still Burn

Still Burn

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Libelu - Down With The Dictatorship

Libelu - Down With The Dictatorship

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Useful Life

A Useful Life

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
1982

1982

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forman vs. Forman

Forman vs. Forman

2019
×
★★★½
Edit this entry